Jesienny weekend z dziećmi w górach

Jesienny weekend z dziećmi w górach

30 sierpnia 2021

Tatry Zakopane to atrakcyjny kierunek wyjazdów z dziećmi przez cały rok. Szczególnie ciekawą porą roku jest jesień, najbardziej kolorowy ze wszystkich okresów. Brak tłumów sprzyja spokojnemu wypoczynkowi oraz pozwala korzystać z atrakcji bez potrzeby stania w kolejkach. Jesień w górach zachwyca, warto doświadczyć jej uroków. Zakopane słynie także z atrakcji dla najmłodszych – ich liczba i różnorodność sprawia, że dzieci mogą bawić się tu od rana do wieczora, niezależnie od pogody. Jesień z dziećmi? Zapraszamy w Tatry!

Przez Tatry przebiega wiele szlaków turystycznych, dzięki którym można bezpiecznie wędrować po górach z dziećmi. Jesienny weekend jest doskonałym czasem na rodzinne wyprawy – ludzi na trasach jest znacznie mniej niż w okresie wakacji, pogoda jest bardziej stabilna, a przyroda przybiera piękne barwy. W najbliższej okolicy Zakopanego nie trudno znaleźć łatwe trasy, które bez problemów pokonamy z dziećmi. Można wybrać się na wycieczkę do doliny Chochołowskiej czy Kościeliskiej, pójść na Rusinową Polanę czy wjechać kolejką na Kasprowy Wierch lub Gubałówkę. Weekend w Tatrach będzie atrakcyjny także dla miłośników jazdy rowerowej – wypożyczymy tu sprzęt również dla dzieci, w tym kaski, ochraniacze i foteliki do przewożenia maluszków.

Nic tak nie cieszy najmłodszych jak zabawa na basenie. Strefa wellness w Aries Hotel & SPA Zakopane do dobre miejsce do wspólnych rodzinnych figli w wodzie. W obiekcie działają także dwie sale zabaw dla dzieci, gdzie nie sposób się nudzić.

Weekend z dziećmi jest świetną okazją do obserwowania przyrody. W Tatrach na obszarach położonych na wysokości do około 1550 m n.p.m. rosną głównie świerki, ale wśród ich zielonych igieł zobaczymy wiele różnobarwnych drzew liściastych. Powyżej porośniętego kosodrzewiną piętra subalpejskiego rozciągają się hale, czyli wysokogórskie łąki. Można tu spotkać bylinę o nazwie sit skucina, która jesienią przybiera charakterystyczną czerwono-rdzawą barwę. Od jej koloru swoją nazwę wzięły Czerwone Wierchy, szczególnie zachwycające właśnie w okresie jesieni.

Weekend w górach jesienią to także dobry czas na wizytę w parkach atrakcji i muzeach. „Egzotyczne Zakopane” to największa papugarnia na terenie województwa małopolskiego. Można podziwiać tu ponad 100 pięknych okazów takich jak lorysy górskie, kakadu czy aleksandretty chińskie. Papugi są oswojone, dają się karmić i chętnie wskakują na ramiona. Można również z nimi porozmawiać – najczęściej mówią „halo”, „dzień dobry” i „kocham cię”. W „Iluzja Park” nie uwierzymy w to, co zobaczymy – dosięgną nas prawdziwe pioruny o mocy 2 000 000 volt, poczujemy halny wiejący z prędkością 156km/h, zmoczą nas krople deszczu lecące do góry oraz doświadczymy lewitacji i znikania. W „Myszogrodzie” z kolei będzie okazja spotkać myszki jeżdżące pociągiem i latające w UFO, a także te żyjące w wiosce góralskiej lub w pełni wyposażonych domkach w drzewach, gitarze czy kredensie. Dzieci są zachwycone i nie chcą stąd wychodzić! „Podwodny Świat” jest również niezwykle ciekawą atrakcją. W górskim potoku z przepływem 100 tys. litrów wody/h pływają pstrągi – możemy tu obserwować zachowanie ryb w ich naturalnym środowisku. W „Parku Janosika”, będącym dużą salą zabaw, przygotowano wielopoziomowe konstrukcje wypełnione przeszkodami, a także liczne zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, tor pontonowy, zakręcone korytarze, ogromne śnieżne kule, siatki do wspinaczki, miniboisko do gry w piłkę nożną oraz koszykówkę. Warto odwiedzić także Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, które może być ciekawą lekcją o Podhalu.

Jesień to niezwykle atrakcyjna pora roku na rodzinne wyjazdy w góry, a Tatry i Zakopane pełne są atrakcji dla najmłodszych i ich opiekunów. Dzieci nie zaznają tu nudy, a rodzice odpoczną i złapią upragniony oddech od codzienności.

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij