Jak zorganizować konferencję w górach?

Spis treści
Nagłówek H2
Pobierz pełny katalog MICE
​Sekcja pytań i odpowiedzi (FAQ) – konferencje w górach
Z

miana otoczenia potrafi zdziałać znacznie więcej niż kolejny harmonogram napiętych szkoleń. Wystarczy zostawić biurową codzienność za sobą. Dobrze zaprojektowane konferencje biznesowe w górach dają ludziom przestrzeń do oddechu i pozwalają na budowanie prawdziwych relacji. Organizacja takiego wyjazdu to jednak konkretne wyzwanie logistyczne. Ważny jest wybór odpowiedniego zaplecza noclegowego i gastronomicznego oraz selekcja sal i sprzętu. Zobacz, jak poukładać te elementy, aby stworzyć spotkanie, z którego Twój zespół wróci z nową energią.

Dlaczego góry na konferencję?

Wyjazd w góry działa jak reset. Kiedy za oknami sali warsztatowej widać las i szczyty zamiast znajomych biurowców, z ludzi schodzi napięcie, a w jego miejsce pojawia się skupienie. To jeden z najskuteczniejszych sposobów, by wyciągnąć pracowników z codziennej rutyny.

Warto przemyśleć organizację wyjazdu poza wysokim sezonem turystycznym - na przykład w listopadzie lub na początku roku (od marca do maja). Zyskujesz wtedy dużą elastyczność w doborze sal i korzystniejsze stawki. Z kolei spokojniejsze, zimowe lub wczesnowiosenne tło sprzyja nieformalnym rozmowom i zatrzymaniu się na chwilę, co naturalnie wspiera cel biznesowy wyjazdu.

Korzyści – konferencja w górach vs inne lokalizacje

Szukając przestrzeni na spotkanie z dala od miasta, szybko zauważysz, że dobre miejsce na konferencje w górach rozwiązuje wiele organizacyjnych problemów. Taka lokalizacja działa na Twoją korzyść na kilku poziomach.

Przede wszystkim izolacja od miasta sprzyja merytorycznej pracy. Zespół przyjeżdża do jednego obiektu i nie rozprasza się powrotami do domów. Jesteście razem, odcięci od codziennych bodźców, co wyraźnie podnosi jakość dyskusji podczas paneli czy warsztatów.

Integracja właściwie dzieje się tu sama. Nie musisz wymyślać skomplikowanych gier zespołowych czy sztucznych scenariuszy. Wspólne wyjście na szlak, wieczorna kolacja, przy której czuć zapach palonego drewna, czy po prostu poranna kawa z widokiem na grań - to buduje więzi w sposób naturalny i niewymuszony. Góry załatwiają za organizatora sporą część tej pracy.

Wydarzenie w takim otoczeniu to też jasny komunikat dla Twoich ludzi. Zaproszenie w góry do obiektu premium pokazuje, że firma dba o zespół. Taki wyjazd jest odbierany jako forma nagrody, co mocno buduje employer branding. Dodatkowo dobre obiekty dysponują odpowiednią strefą relaksu. Godzina w ciepłej saunie czy jacuzzi po intensywnym dniu szkoleń to sposób na doskonałą regenerację. Rano uczestnicy uczestniczą w spotkaniach wypoczęci, a w wolnym czasie mają trasy spacerowe niemal na wyciągnięcie i to bez konieczności zamawiania dodatkowego transportu.

Konferencja w górach vs w mieście vs. nad jeziorem

Zastanawiasz się, jak góry wypadają na tle spotkań w centrum miasta lub wyjazdów na mazurskie jeziora? Zobacz zestawienie, które ułatwi Ci ocenę. Każda z tych lokalizacji wpływa na budżet, logistykę i ostateczne skupienie Twojego zespołu.

Kryterium Góry Miasto Jezioro / Mazury
Koncentracja zespołu Wysoka Niska Wysoka
Czas dojazdu
(z centrum Polski)
3-5 godzin Do 1 godziny 3-4 godziny
Koszty Od średnich po bardzo wysokie (najbardziej przystępne wiosną i jesienią) Średnie (najbardziej stabilne cenowo przez cały rok) Od średnich po wysokie (szczyt cenowy latem)
Integracja Naturalna - niewymagająca dodatkowych nakładów finansowych i sztucznych aktywności Wymaga dokładnego zaplanowania i organizacji aktywności zewnętrznych Naturalna - oparta na rytmie sezonu letniego
Sezonowość Całoroczna Całoroczna Głównie od maja do września
Atrakcje w okolicy Narciarstwo, piesze szlaki, regionalna kuchnia i regeneracja wellness przez cały rok Kultura, kawiarnie i miejska gastronomia Żeglarstwo, kajaki i sporty wodne, regionalna gastronomia
Prestiż lokalizacji Wysoki Neutralny Średni
Dostępność sal
(w szczycie sezonu)
Ograniczona - warto rezerwować z dużym wyprzedzeniem Zazwyczaj dobra Ograniczona latem

Wybór gór na wyjazd firmowy to przede wszystkim inwestycja w całoroczną elastyczność i integrację, która buduje się sama - z dala od miejskiego zgiełku. Choć dojazd wymaga nieco dłuższego planowania, ostatecznie procentuje to pełnym skupieniem zespołu i prestiżem, który pracownicy traktują jako docenienie ich pracy.

Typy wydarzeń firmowych w górach

Górskie otoczenie jest wyjątkowo elastyczną przestrzenią. Sprawdzi się dobrze przy mniejszych, poufnych spotkaniach, jak i przy dużych zjazdach dla kilkuset pracowników.  Zobacz, do jakich formatów góry pasują najlepiej.

Konferencja w górach

Konferencje biznesowe w górach to największy format, zazwyczaj planowany dla grup od 50 do ponad 300 uczestników. Wymaga przestronnej sali plenarnej z profesjonalnym sprzętem audiowizualnym, mniejszych przestrzeni na równoległe warsztaty i bardzo sprawnego zaplecza gastronomicznego. Czas trwania to przeważnie od 1 do 3 dni. Ważnym kryterium jest tu pojemność obiektu. Wtedy zyskujesz pewność, że cała grupa śpi, pracuje i je w jednym miejscu. To skutecznie eliminuje logistyczny chaos i stratę czasu na dojazdy.

Kick-off roku i spotkanie strategiczne

Format przeznaczony dla 20 do 80 osób, często oparty na modelu hybrydowym. Rano prowadzicie dużą sesję plenarną, a po południu pracujecie w mniejszych podgrupach. Priorytetem staje się tu sala o świetnej akustyce, którą da się łatwo i szybko przearanżować wedle potrzeb. Widok na las i szczyty za oknem tworzy naturalne tło - buduje nastrój i realnie podnosi poziom motywacji całego zespołu.

Szkolenie wyjazdowe i offsite

To wyjazdy dla zespołów od kilkunastu do 40 osób. Trwają kilka dni i opierają się na intensywnym programie merytorycznym. Największe znaczenie ma odpowiedni układ przestrzeni (zazwyczaj szkolny, teatralny lub w podkowę) oraz swoboda pracy w podgrupach. Surowy klimat gór wycisza i sprzyja głębokiemu skupieniu.

Strategiczne spotkanie zarządu (board meeting)

Zdecydowanie najbardziej kameralny format, przewidziany dla 4 do 15 osób. Liczy się tutaj pełna dyskrecja, spokój i wysoki standard miejsca. Omawianie kluczowych decyzji wymaga właściwej oprawy: wyciszonej sali typu VIP z dobrym widokiem, prywatnej kolacji po obradach i bezproblemowego dostępu do strefy SPA. Góry pozwalają odciąć się od biurowego pędu i powiadomień komunikatorów. Dają ciszę i dyskrecję, które przy podejmowaniu strategicznych decyzji są po prostu niezbędne. 

Premiera produktu i event prasowy

Wydarzenia planowane dla grupy od 50 do 150 gości. Organizacja takiego spotkania wymaga przestrzeni, która pozwala na swobodną budowę scenografii - możliwość sterowania światłem i wygospodarowanie miejsca na stoiska ekspozycyjne. Premiera nowej usługi z górską panoramą w tle wyróżnia całe wydarzenie i na długo zapada w pamięć.

Incentive, czyli wyjazd nagrodowy

Tutaj główną rolę grają doświadczenia i wspólny czas. Sama skala wydarzenia zależy od budżetu i wielkości firmy. Sala biznesowa schodzi tu na dalszy plan - wynajmowana zostaje jedynie na krótkie podsumowanie wyników. Zespół przyjeżdża w góry po to, aby odpocząć w profesjonalnej strefie wellness, pojeździć na nartach, wyjść na szlak, czy wziąć udział w wieczornym ognisku. To typ wyjazdu, w którym priorytetem jest pełen komfort i dobra zabawa w świetnych warunkach.

Jak wybrać obiekt na konferencję w górach? 9 kryteriów

Szukanie odpowiedniej przestrzeni potrafi być męczące. Sprawdzone obiekty konferencyjne w górach rozwiązują problemy logistyczne za Ciebie. Nie musisz zgadzać się na kompromisy między wygodą prowadzenia prelekcji, zapleczem noclegowym a jakością wieczornej kolacji. Poniżej 9 kryteriów, które warto sprawdzić przed podpisaniem umowy.

1. Powierzchnia i układ sali

To najważniejszy parametr, od którego najlepiej zacząć planowanie. Nawet najpiękniejsza przestrzeń straci urok, jeśli grupa będzie w niej siedzieć ramię w ramię przez brak miejsca. Przy organizacji zapytaj nie tylko o metraż, ale przede wszystkim o to, jak sala pomieści ilu uczestników w wybranym przez Ciebie układzie.

2. Pojemność noclegowa

Rezerwacja miejsc noclegowych w różnych częściach miejscowości generuje ogromne koszty transportu i rozbija grupę na części. Organizując wydarzenie wyjazdowe, zagwarantowanie noclegu w tym samym miejscu to absolutna podstawa. Upewnij się od razu na początku rozmów, czy dany obiekt zapewni odpowiednią liczbę komfortowych pokoi dla całej grupy w jednym terminie.

3. Technika AV i łączność

Częste awarie rzutnika czy zacinający się dźwięk potrafią zepsuć starannie przygotowaną prezentację. Zweryfikuj, co znajduje się na wyposażeniu sali (tradycyjny projektor czy nowoczesny ekran LED), jak wygląda zaplecze mikrofonów bezprzewodowych oraz czy jakość sieci Wi-Fi udźwignie równoległą pracę kilkudziesięciu laptopów. Warto też dopytać o plan awaryjny i wsparcie technika na miejscu w razie awarii.

4. Zaplecze gastronomiczne

Wielogodzinne sesje bez dostępu do jakościowego jedzenia szybko odbijają się na skupieniu słuchaczy. Szukaj miejsc, które gwarantują serwis na miejscu - od porannych przerw kawowych, po ciepły lunch i wieczorny bankiet. Pamiętaj też o weryfikacji elastyczności kuchni. Upewnij się, że szefowie bez problemu i w odpowiedniej jakości przygotują opcje wegańskie, wegetariańskie czy potrawy dopasowane do konkretnych diet wykluczających, np. bezglutenowych.

5. Przestrzeń do pracy w podgrupach

Warsztaty z reguły wymagają podzielenia zespołu na mniejsze grupy. Aby mogły one produktywnie pracować, organizator potrzebuje do dyspozycji mniejszych sal. Sprawdź na etapie weryfikacji obiektu, czy dysponuje on odpowiednim zapleczem kameralnych pomieszczeń lub czy główną salę da się szybko podzielić na niezależne przestrzenie.

6. Dojazd i organizacja parkingu

Górska lokalizacja to piękny krajobraz, ale też wyzwania logistyczne. Oblicz czas dojazdu z głównych węzłów komunikacyjnych i zapytaj o stan dróg dojazdowych - to ma kluczowe znaczenie szczególnie zimą. Ważnym punktem całego budżetu i samej wygody pozostaje parking. Dowiedz się, czy obiekt posiada odpowiednio dużo miejsc dla wszystkich uczestników, czy pobiera za to dodatkowe opłaty, oraz czy przewiduje możliwość zaparkowania dużego autokaru (nie wszystkie hotele dysponują taką przestrzenią).

7. Sezonowość i dostępność

Planowanie wydarzenia firmowego w górach wiąże się ze śledzeniem kalendarza turystycznego. Największą dostępność sal w spokojniejszym otoczeniu zapewnisz grupie w okolicach wczesnej wiosny (od marca do maja) oraz w pierwszych miesiącach jesieni (wrzesień-listopad). To właśnie w tych okresach łatwiej o dogodne terminy, spokojną przestrzeń sprzyjającą pracy oraz niezwykle korzystne wyceny całego wydarzenia (sam wrzesień może być trochę droższy).

8. Zaplecze regeneracyjne i SPA

Możliwość odprężenia po części formalnej to element, który uczestnicy wspominają najdłużej. Profesjonalna strefa saun, wanny jacuzzi, gabinety zabiegowe i przestrzeń do rekreacji stanowią o ostatecznym sukcesie spotkania. Warto zweryfikować, w jakich godzinach czynne są te przestrzenie i czy pracownicy będą mogli z nich skorzystać w przerwach lub zaraz po zakończeniu głównych paneli szkoleniowych.

9. Budżet i transparentny cennik

Podstawą dobrej umowy jest brak ukrytych kosztów. Zbiorcze pakiety „all-in” znacznie upraszczają kalkulacje niż pojedyncze sumowanie każdego detalu osobno. Zwróć uwagę na cenę za osobę przy różnych wariantach z noclegiem oraz bez niego. Koniecznie potwierdź również, co dokładnie obejmują koszty techniki konferencyjnej i ewentualne dodatkowe opłaty, aby później sprawnie zamknąć całe rozliczenie budżetu.

Checklista wyboru obiektu konferencyjnego w górach

Zarządzanie wszystkimi tymi detalami potrafi przyprawić o ból głowy, dlatego przygotowaliśmy narzędzie, które ułatwi Ci etap wstępnej weryfikacji.

Pobierz darmową checklistę: Jak wybrać obiekt na konferencję w górach (PDF)

Przestrzeń i elastyczność sali

  • Czy podany metraż sali uwzględnia już miejsce na ewentualną scenę, monitory i stację technika?
  • Czy sala posiada pełne zaciemnienie niezbędne do czytelnej prezentacji?
  • Czy z głównej sali da się bezpośrednio wydzielić dźwiękoszczelną strefę mniejszych warsztatów?
  • Czy w obiekcie jest dedykowana pomoc techniczna obecna na miejscu (on-site) przez czas prelekcji?
  • Czy w sali działa stabilne Wi-Fi, które udźwignie wszystkich uczestników korzystających z sieci w jednym czasie?
  • Czy podstawowy sprzęt AV (projektor, ekran, nagłośnienie, mikrofony) wchodzi w cenę, czy jest dodatkowo płatny?
  • Czy przy stanowiskach uczestników jest wystarczający dostęp do gniazd ładowania i prądu?

Pojemność kluczowych stref (nie tylko łóżek)

  • Czy cała nasza grupa (____ osób) będzie w stanie wspólnie i w jednym czasie usiąść do kolacji w restauracji?
  • Czy zaplecze wellness (SPA, sauny, basen) fizycznie obsłuży taką liczbę uczestników w krótkim okienku czasowym tuż po zakończeniu warsztatów?
  • Czy strefa przerw kawowych znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie sali, by nie marnować czasu na przemieszczanie się grupy?

Noclegi i pokoje

  • Czy liczba i typy pokoi (single, double) zmieszczą całą grupę?
  • Czy wszyscy uczestnicy nocują w jednym obiekcie, bez dokwaterowania w osobnym budynku?

Catering i wyżywienie

  • Czy kuchnia obsłuży diety specjalne (wegańska, bezglutenowa, alergie) i do kiedy najpóźniej trzeba je zgłosić?
  • Czy godziny posiłków da się dopasować do agendy, na przykład przesunąć kolację na później - po zakończeniu warsztatów?

Logistyka i dojazd

  • Czy droga dojazdowa do samego obiektu zimą jest przejezdna dla dużego autokaru piętrowego?
  • Czy obiekt umożliwia zaparkowanie dużego autokaru?
  • Czy obiekt ma wystarczającą liczbę miejsc parkingowych, jeśli wszyscy uczestnicy dojeżdżają własnymi samochodami?
  • Czy obiekt gwarantuje darmowe, wydzielone miejsca parkingowe na czas naszego pobytu? Jeśli płatne, to w jakiej kwocie?
  • O której godzinie dokładnie możliwy jest check-in i czy jest zgodny z naszym ustalonym czasem przyjazdu?
  • Czy oferujecie przechowalnię bagażu dla osób przyjeżdżających wcześniej?
  • Czy obiekt pomoże zorganizować atrakcje after-hours, na przykład ognisko, przewodników czy transport na szlaki?

Budżet i niespodzianki kosztowe

  • Co dokładnie NIE wchodzi w skład pakietu konferencyjnego (np. sprzęt AV, przedłużenie pracy sali, serwis kelnerski po 22:00)?
  • Do kiedy najpóźniej możemy bezkosztowo anulować część rezerwowanych noclegów, jeśli zmniejszy nam się liczba uczestników?
  • Jakie są warunki płatności — wysokość zaliczki, termin i pozostała kwota do rozliczenia?
  • Kto po stronie hotelu będzie naszym koordynatorem eventu, dostępnym do kontaktu przez cały czas pobytu?
  • Czy obowiązuje kaucja lub jakie są zasady odpowiedzialności za ewentualne szkody?

Sale konferencyjne i układy – ile osób, na jaki układ?

To, w jaki sposób rozstawione zostaną krzesła i stoły, narzuca dynamikę całego spotkania. Nawet najlepsze sale konferencyjne w górach nie spełnią swojej funkcji, jeśli ich układ będzie przeszkadzał w dyskusji lub wymuszał będzie niewygodną pozycję. Zobacz, jak zaaranżować przestrzeń w zależności od celu, jaki chcesz osiągnąć.

Tabela układów sal konferencyjnych

Układ Schemat Pojemność
(na 100 m²)
Typ wydarzenia Charakterystyka
Teatralny
(kinowy)
Rzędy krzeseł skierowane na scenę; brak stołów ok. 100-120 osób Konferencje plenarne, duże prelekcje, premiery Maksymalizuje dostępną przestrzeń i mocno skupia uwagę na prelegencie. Sprawdza się przy pasywnym odbiorze treści, gdzie notatki lub komputery nie są potrzebne.
Szkolny
(klasowy)
Rzędy stołów z krzesłami skierowane w jedną stronę ok. 50-60 osób Szkolenia i warsztaty z materiałami Zapewnia wszystkim bardzo wygodne miejsce na laptopy. Wprowadza umiarkowaną interakcję między rzędami.
Podkowa
(U-shape)
Stoły ułożone w kształt litery U ok. 20-30 osób Panele dyskusyjne, spotkania zarządu, burze mózgów Maksymalizuje naturalną interakcję. Otwiera przestrzeń na swobodną wymianę myśli, ułatwiając wszystkim bezpośredni kontakt wzrokowy.
Bankietowy
(okrągły)
Okrągłe stoły (dla 8-10 osób) rozstawione na całej sali ok. 60-80 osób Kolacje galowe, wręczanie nagród, część integracji Dzieli dużą grupę na mniejsze zespoły, co świetnie sprzyja nieformalnym rozmowom. Nieco utrudnia ciągłe śledzenie wydarzeń na głównej scenie.
Kabaretowy Półokrągłe ustawienie krzeseł (nikt nie siedzi tyłem do sceny) ok. 40-50 osób Gale, eventy hybrydowe, warsztaty w małych grupach Świetny kompromis między słuchaniem prelegenta a pracą w podzespołach.

Większość profesjonalnych obiektów potrafi szybko i sprawnie zmienić układ sali w trakcie trwania wydarzenia. Upewnij się jedynie, że wybrana przestrzeń ma odpowiedni metraż do pomieszczenia wszystkich uczestników.

Logistyka i dojazd w góry

Wybór lokalizacji warunkuje czas podróży uczestników. Dobra wiadomość jest taka, że wyjazd na spotkanie firmowe na południu Polski nie oznacza już kilkunastogodzinnej przeprawy. Zobacz, ile w praktyce zajmuje dojazd do głównych ośrodków z największych polskich miast.

Główne trasy dojazdu Beskidy – Szczyrk i Wisła

Beskidy są niezwykle atrakcyjne dla firm z zachodniej i centralnej Polski dzięki świetnemu połączeniu dróg ekspresowych S1 i S52:

  • Dojazd z Bielska-Białej:
    • Do Szczyrku: 17-20 km, czas ok. 20 min (trasa S1 – DW942).
    • Do Wisły: 40-44 km, czas ok. 40-50 min (trasa S52 – DW941).
  • Dojazd z Katowic:
    • Do Szczyrku: ok. 80 km, czas ok. 1 h (trasa DK86 – DK1 – S52/S1).
    • Do Wisły: 90-100 km, czas ok. 1,5 h (trasa DK86 – Tychy – DK1 – S52 – DW941).
  • Dojazd z Krakowa:
    • Do Szczyrku: 100-130 km, czas 2-2,5 h (trasa A4 – S1 – DW942).
    • Do Wisły: 130-165 km, czas ok. 2,5 h (trasa A4 – S1 – S52 – DW941).
  • Dojazd z Wrocławia:
    • Do Szczyrku: ok. 270 km, czas 3-3,5 h (trasa A4 – DK86 – DK44 – S1 – DW942).
    • Do Wisły: 250-270 km, czas 3-3,5 h (trasa A4 – DK81 – DW941).
  • Dojazd z Łodzi:
    • Do Szczyrku: 285-315 km, czas 3-3,5 h (trasa A1 – S1 – DW942).
    • Do Wisły: 295-310 km, czas 3-3,5 h (trasa A1 – DK935 – DK81 – DW941).
  • Dojazd z Warszawy:
    • Do Szczyrku: 370-410 km, czas 4-4,5 h (trasa S8 – A1 – S1 – DW942).
    • Do Wisły: 385-430 km, czas 4-4,5 h (trasa S8 – A1 – S1 – S52 – DW941).

Taka dostępność dróg szybkiego ruchu to duże ułatwienie w planowaniu harmonogramu. Uczestnicy docierają na miejsce sprawnie i bez dużego zmęczenia podróżą.

Główne trasy dojazdu – Tatry (Zakopane)

Główną drogą dojazdową do Zakopanego pozostaje trasa S7 (tzw. Zakopianka), której odcinki znacząco skracają czas jazdy:

  • Dojazd z Bielska-Białej: 120-130 km, czas ok. 2,5 h (często wybierana trasa przez Słowację). ‍
  • Dojazd z Katowic: 170-180 km, czas 3-3,5 h (trasa A4 – S7 – DK47). ‍
  • Dojazd z Krakowa: 105-110 km, czas ok. 2 h (trasa S7 – DK47). ‍
  • Dojazd z Wrocławia: ok. 370 km, czas 4,5-5 h (trasa A4 – S7 – DK47). ‍
  • Dojazd z Łodzi: 360-380 km, czas 4,5-5 h (trasa A1 – S1 – A4 – S7). ‍
  • Dojazd z Warszawy: 415-470 km, czas 5-5,5 h (trasa S7).

Coraz sprawniejszy przejazd nowymi odcinkami trasy w Zakopanem zdejmuje z Ciebie ciężar trudnej logistyki i daje pewność, że wszyscy uczestnicy punktualnie rozpoczną program.

Tabela dojazdów – regiony konferencyjne

Dla wygodnego zaplanowania dojazdów, zestawiliśmy kluczowe wartości logistyczne w jednym miejscu.

Region Miejscowość Najbliższe lotnisko Odległość z Krakowa Odległość z Katowic Odległość z Warszawy
Beskidy Szczyrk Katowice-Pyrzowice (KTW), Kraków-Balice (KRK) ok. 100-130 km ok. 80 km ok. 370-410 km
Beskidy Wisła Katowice-Pyrzowice (KTW), Kraków-Balice (KRK) ok. 130-165 km ok. 90-100 km ok. 385-430 km
Tatry Zakopane Poprad-Tatry (TAT), Kraków-Balice (KRK) ok. 105-110 km ok. 170-180 km ok. 415-470 km

Bliskość lotnisk oraz dróg szybkiego ruchu S1 i S52 czyni Beskidy niezwykle przystępnym punktem logistycznym, szczególnie w przypadku krótkich wyjazdów. Tatry wymagają nieco dłuższego dojazdu z Warszawy czy ze Śląska, jednak rekompensuje to dobrze rozwinięta infrastruktura konferencyjna na samym końcu trasy.

Dojazd zimą – co warto wiedzieć?

Zimowe warunki na drodze, a w szczególności na popularnej Zakopiance (DK47), mogą wydłużyć dojazd nawet o kilka godzin. Planując konferencję w tym okresie, warto przesunąć przyjazd z piątkowego poranka na czwartkowy wieczór. Rozważ również wynajęcie autokaru zamiast dojazdów indywidualnych. Oszczędzisz zespołowi stresu, wyeliminujesz problem grupowych spóźnień, a przy okazji - obniżysz ślad węglowy wydarzenia. Pamiętaj jednak, aby wcześniej potwierdzić w obiekcie możliwość zaparkowania tak dużego pojazdu. Wyślij również uczestnikom bieżące prognozy pogody, informacje o sytuacji na drogach oraz bezpośredni kontakt do koordynatora, aby nikt z zespołu nie utknął po drodze bez opieki.

Źródło: magnific.com

Kiedy zorganizować konferencję w górach?
Sezonowość i koszty

Planowanie firmowego wyjazdu w górach wygląda nieco inaczej niż organizacja spotkania w środku miasta. Życie toczy się tu w rytmie turystycznych sezonów, które znacznie wpływają na dostępność hoteli. Choć z reguły początek roku wydaje się świetnym i budżetowym okresem na szkolenia, w górach jest to środek zimowych ferii, kiedy obiekty wypełniają się narciarzami. Z kolei najbardziej ulubionym czasem firm jest wczesna jesień. Piękna pogoda kusi do wyjść na zewnątrz, ale przez ogromne zainteresowanie najtrudniej wtedy o wolny termin.

Przegląd sezonu w górach

Zobacz, jak w praktyce wygląda rozkład tego górskiego kalendarza i kiedy najlepiej zarezerwować termin.

Okres Charakterystyka Ceny Dostępność
Styczeń–luty Szczyt sezonu narciarskiego i czas ferii zimowych. Obiekty są pełne rodzin z dziećmi i gości indywidualnych. Wysokie Bardzo ograniczona
Marzec–maj Wiosenny szczyt biznesowy. Świetny czas na kilkudniowe szkolenia (z wyjątkiem trudnych do rezerwacji okresów wokół Wielkanocy i weekendu majowego). Średnie / Wysokie Umiarkowana
Czerwiec–sierpień Główny sezon urlopowy. Cała infrastruktura kurortów skupia się na obsłudze wypoczynku i atrakcjach letnich. Wysokie Ograniczona
Wrzesień–październik Główny szczyt konferencyjny. Złota jesień przyciąga najwięcej firm. Najlepsza aura, ale ogromny popyt. Wysokie Ograniczona
Listopad Czas wyciszenia. Góry pustoszeją, a strefy konferencyjne są do największej dyspozycji. Niskie Bardzo dobra
Grudzień Gorączkowy miesiąc wigilii firmowych i spotkań zarządów. Magiczny klimat sprawia, że terminy znikają nawet z rocznym wyprzedzeniem. Bardzo wysokie Bardzo ograniczona

Jak widać, jeśli zależy Ci na swobodnym wyborze układów sal i bardzo dobrej ofercie budżetowej, listopad oraz miesiące wczesnowiosenne to absolutny „strzał w dziesiątkę”. Z kolei, decydując się na wyjazd w okolicach Bożego Narodzenia lub w złotej jesieni, musisz liczyć się z koniecznością rezerwacji obiektu z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.

Wigilia firmowa w górach i eventy świąteczne

Zimowe miesiące w miastach bywają często szare i pozbawione śniegu, dlatego Święta Bożego Narodzenia w górach częstą stają się lepszym wyborem. Gruba warstwa puchu za oknem, dźwięk trzaskającego drewna i zapach świątecznych potraw potrafią szybko przełamać oficjalne relacje. Tworzy się przytulna przestrzeń, w której pracownicy mogą w końcu zwolnić tempo i spędzić czas na szczerych rozmowach po intensywnym roku pracy.

Wskazówka organizacyjna: jeśli chcesz zorganizować wyjazdową wigilię dla swojego zespołu w dobrym obiekcie, rozpocznij rezerwację najpóźniej we wrześniu.

Harmonogram planowania – kiedy co rezerwować?

Sprawna konferencja to efekt dobrze ułożonego planu, rozłożonego na długie miesiące. Zostawianie najważniejszych decyzji na ostatnią chwilę sprawia, że wybór sprzętu i noclegów staje się mocno ograniczony, co może uderzyć w komfort całej grupy. Zobacz, jak bezpiecznie poukładać te terminy.

Timeline planowania konferencji w górach

Poniżej znajdziecie gotowy harmonogram planowania konferencji, który możecie łatwo zapisać i do niego wracać. A jeśli wolicie poznać detale - pod grafiką rozpisaliśmy każdy z tych etapów, podpowiadając, na co zwrócić szczególną uwagę.

  • 9-12 miesięcy przed - czas na strategiczne planowanie. To moment, w którym należy zarezerwować termin wydarzenia i potwierdzić umowę, by mieć pewność, że cała grupa nocuje w jednym miejscu. ‍
  • 6-9 miesięcy przed - etap pracy nad merytoryką spotkania. Skupiasz się na doborze i potwierdzeniu obecności głównych prelegentów oraz wysyłce wstępnego komunikatu „Save the Date” do zespołu. ‍
  • 4-6 miesięcy przed - faza spinania logistyki. W tym oknie czasowym rezerwujesz transport grupowy (np. transfery autokarowe) oraz zlecasz produkcję identyfikatorów i materiałów drukowanych. ‍
  • 2-3 miesiące przed - moment przejścia do detali. Wybierasz warianty przerw kawowych, zatwierdzasz menu i rezerwujesz terminy na aktywności po godzinach (np. firmowe ognisko lub rezerwację zewnętrznych przewodników na szlaki). ‍
  • 4-6 tygodni przed - faza list i liczb. Otrzymujesz ostateczne zestawienie uczestników, na podstawie którego opracowujesz rooming list. To również dobry moment na finalne omówienie kwestii sprzętu ze specjalistami AV w obiekcie. ‍
  • 1-2 tygodnie przed - ostatnie weryfikacje. Potwierdzasz dokładną frekwencję, na podstawie której kuchnia przygotuje posiłki oraz wysyłasz uczestnikom praktyczny plik z godzinami check-inu i mapami dojazdu. ‍
  • Dzień wydarzenia - ostatnia kontrola na miejscu. Przyjeżdżając kilka godzin wcześniej, możesz spokojnie przetestować działanie prezentacji i przeprowadzić krótką odprawę z obsługą hotelu. ‍
  • Po evencie - czas na domknięcie wyjazdu. Wysyłasz podziękowania, zbierasz od uczestników cenne ankiety feedbackowe i na spokojnie weryfikujesz zestawienie kosztów.

W standardowym sezonie czas na pierwszą rezerwację można skrócić do 6-9 miesięcy. Jednak w przypadku wyjazdów planowanych w samym szczycie zimy (grudniowe imprezy świąteczne lub feryjny styczeń i luty), działanie z rocznym wyprzedzeniem to niemal konieczność.

Ile kosztuje konferencja w górach? Planowanie budżetu

Przy planowaniu budżetu warto pamiętać, że sam wynajem sali to tylko początek kosztów. Realny koszt udziału jednej osoby w standardzie czterech lub pięciu gwiazdek zaczyna się w okolicach 300 zł, a nierzadko dobija do 1000 zł dziennie. Ostateczna kwota, jaką zobaczysz na fakturze, zależy od trzech rzeczy - wybranej pory roku, jakości menu oraz atrakcji, które zaplanujesz dla zespołu.

Tabela orientacyjnych kosztów

Pozycja w kosztorysie Średnie widełki cenowe Co wpływa na cenę?
Pakiet konferencyjny
(za osobę)
150-250 zł Zazwyczaj obejmuje wynajem głównej sali, rzutnik oraz serwis gastronomiczny (całodniowe przerwy kawowe i ciepły lunch).
Nocleg ze śniadaniem
(w pokoju 2-osobowym)
300-600 zł Wycena zależy od terminu. Zapłacisz najwięcej w ferie zimowe oraz w trakcie jesiennego szczytu.
Kolacja bankietowa
(za osobę)
150-300 zł Klasyczny bufet będzie zawsze tańszy niż menu degustacyjne. Budżet podbije także open bar i oprawa muzyczna na żywo.
Technika AV
i realizacja
(za cały dzień)
1000 - 3000+ zł Podstawowy rzutnik obiekt zapewnia w cenie sali. Powyższe stawki dotyczą dodatkowych ekranów LED, oświetlenia sceny czy wsparcia realizatora.
Atrakcje integracyjne
(za osobę)
100-300 zł Od spokojnych warsztatów kulinarnych na miejscu po wynajem nart czy wieczorny kulig.

(Powyższe stawki mają charakter poglądowy i różnią się w zależności od konkretnego obiektu).

Co podnosi koszt wyjazdu?

Rozpoczynając kalkulacje, zwróć uwagę na sytuacje, które najmocniej uderzają w budżet wyjazdu:

  • Brak efektu skali: przy małych, kilkunastoosobowych grupach przelicznik kosztów na jedną osobę zawsze wychodzi najdrożej. ‍
  • Wybór wysokiego sezonu: planując wydarzenie podczas letnich wakacji, w październiku czy w trakcie ferii, uderzasz w szczyt sezonu. Ceny pokoi mocno idą wtedy w górę. ‍
  • Działanie w trybie „last minute”: szybka rezerwacja na ostatnią chwilę zostawia bardzo małe pole do negocjacji cen, a w wysokim sezonie często oznacza brak jakichkolwiek wolnych miejsc. ‍
  • Forma posiłków: klasyczny bufet zawsze wychodzi korzystniej. Stacje ze świeżo przygotowywanym jedzeniem (tzw. live cooking) czy serwowane menu degustacyjne to znacznie droższe, choć robiące świetne wrażenie rozwiązania.  

Świadome zarządzanie tymi czterema obszarami - zwłaszcza wyborem terminu i formą serwisu - pozwala zorganizować wydarzenie na wysokim poziomie i jednocześnie utrzymać koszty w zaplanowanych ramach.

Integracja i team-building w górach

Górskie otoczenie tworzy świetną scenerię do budowania relacji. Wyjazdy integracyjne, np. do Zakopanego nie potrzebują skomplikowanych gier szkoleniowych czy scenariuszy wymyślonych na szybko. Wspólne wyjście na szczyt, jazda na nartach czy spokojny wieczór przy trzaskającym w kominku drewnie to doświadczenia, które skracają dystans.

Aktywności na team-building

Zobacz, z jakich sprawdzonych aktywności warto ułożyć program po części formalnej:

  • Narciarstwo i snowboard - zimowy klasyk. Kilka godzin na stoku po dniu pełnym warsztatów to jeden z najprostszych sposobów na oderwanie myśli od biurowych spraw. ‍
  • Skitouring - bardzo satysfakcjonująca alternatywa dla klasycznych zjazdów, choć nieco bardziej wymagająca. Wspólne podchodzenie pod górę wymaga odpowiedniej techniki - uczy to zespół wzajemnego wsparcia na szlaku. ‍
  • Piesze wycieczki - najprostsza forma integracji, dostępna przez cały rok. Zwykły spacer leśnymi ścieżkami czy na szlakach daje miejsce na swobodne rozmowy - te same, na które zazwyczaj brakuje czasu przy biurku. ‍
  • Kulig z ogniskiem - tradycja, która niezawodnie sprawdza się w chłodniejsze dni. Nocna przejażdżka z pochodniami, zakończona przy cieple ognia i zapachu pieczonych potraw, tworzy swobodny klimat do nieformalnych dyskusji. ‍
  • Warsztaty kulinarne - wspólne gotowanie pod okiem szefów kuchni skutecznie przełamuje bariery komunikacyjne w grupie. To angażujące zadanie zespołowe, którego finałem jest integracyjna kolacja złożona z przygotowanych wcześniej potraw.  ‍
  • Ceremonie saunowe i wellness - wspólnie spędzony czas nie zawsze musi wiązać się z wysiłkiem. Odpoczynek w ciepłej wodzie czy udział w rytuałach saunowych przy zapachu naturalnych olejków to głęboka regeneracja przed kolejnym dniem pracy.

Nowoczesny ośrodek konferencyjny w górach pomoże Ci w płynnym przejściu pomiędzy agendą szkoleniową a czasem na integrację. Odciąży Cię to z konieczności planowania logistyki dla tych dodatkowych aktywności.

Szkolenia i off-site zarządu w górach

Decydując się na spotkania w węższym gronie, potrzebujesz innej oprawy niż w przypadku kilkusetosobowego eventu. Otoczenie górskie ułatwia wyciszenie i skupienie - z dala od biurowej codzienności zespół pracuje znacznie wydajniej.

Przy wyjazdach dla wąskiego grona zarządzającego, absolutnym priorytetem jest dyskrecja i prywatność. Omawianie planów i budżetów wymaga kameralnej i odpowiednio wyciszonej sali z dobrym widokiem. Liczy się również logistyka po obradach - możliwość przejścia do wydzielonej strefy restauracyjnej oraz swobodny dostęp do zaplecza wellness, w którym można odpocząć po całym dniu pracy.

Szkolenia dla większych, kilkudziesięcioosobowych zespołów opierają się z kolei na elastyczności samej przestrzeni. Dobry obiekt będzie dysponował przestronną salą z możliwością pracy w układzie szkolnym oraz zestaw mniejszych pokoi, do których zespół rozchodzi się podczas warsztatów w podgrupach. Wymaga to doskonałej łączności Wi-Fi w całym skrzydle konferencyjnym oraz dyskretnej obsługi cateringowej, która na bieżąco uzupełnia bufet z zachowaniem planu przerw.

Przykładowa agenda 2-dniowej konferencji w górach

Dobry plan nie przytłacza uczestników. Zamiast ośmiu godzin ciągłych wykładów w dusznej sali, znacznie lepiej sprawdzają się krótsze bloki przerywane wyjściem na zewnątrz (lub dobrym posiłkiem). Poniżej znajdziesz sprawdzony rozkład dnia na dwudniowy wyjazd w góry dla grupy od 50 do 120 osób.

Dzień 1 – Praca na sali i wieczorny relaks

Pierwszy dzień jest najbardziej zapełniony pod względem pracy i spotkań. Zespół musi dotrzeć na miejsce, zameldować się i od razu przejść do pracy merytorycznej. Z tego powodu wieczór powinien być jak najbardziej relaksujący, aby dać czas grupie na chwilę oddechu.

Godzina Punkt programu Miejsce
11:30 - 13:00 Przyjazd, odbiór pokoi i powitalny lunch Recepcja/restauracja hotelowa
13:00 - 13:30 Powitanie zespołu i omówienie planu wyjazdu Sala główna
13:30 - 15:30 Część główna (najważniejsze prezentacje) Sala główna
15:30 - 16:00 Przerwa na kawę z widokiem na otoczenie hotelu Foyer / taras
16:00 - 18:00 Warsztaty w kilkuosobowych zespołach roboczych Mniejsze sale warsztatowe
18:00 - 19:30 Czas wolny na wyciszenie, np. basen, sauna lub spacer Strefa SPA i okolice hotelu
20:00 - 22:00 Kolacja integracyjna Sala bankietowa / restauracja

Dzień 2 - Aktywności i podsumowanie

Drugi dzień służy to zbieranie wniosków i spędzanie wspólnego czasu poza murami hotelu. Z reguły kończy się on wczesnym popołudniem, aby wszyscy mogli spokojnie dotrzeć do domów przed zmrokiem.

Godzina Punkt programu Miejsce
07:30 - 09:00 Śniadanie w formie bufetu oparte na lokalnych produktach Restauracja hotelowa
09:00 - 11:00 Podsumowanie pracy zespołów z poprzedniego dnia Sala główna
11:00 - 11:30 Przerwa na kawę Foyer
11:30 - 13:00 Dyskusja otwarta i odpowiedzi na pytania Sala główna
13:00 - 14:00 Ciepły lunch przed powrotem Restauracja hotelowa
14:00 - 16:00 Wyjście na szlak z przewodnikiem lub wspólne narty Zewnętrzne trasy
16:30 - 17:00 Zakończenie wyjazdu i wyjazd z parkingu Lobby hotelowe

Powyższy rozkład to tylko baza wyjściowa - każdy punkt można swobodnie przesuwać i dopasować go do kondycji i charakteru pracowników.

Zrównoważone eventy w górach – green meetings / ESG

Organizacja konferencji w górach wcale nie musi oznaczać dużego obciążenia dla środowiska. Co więcej, w dzisiejszych przetargach branży MICE pytania o ślad węglowy czy lokalną gospodarkę odpadami powoli stają się rynkowym standardem.

Jak zorganizować konferencję odpowiedzialnie?

Zobacz, jak w kilku prostych krokach uczynić swój wyjazd bardziej odpowiedzialnym:

  1. Zbiorowy transport - wynajęcie jednego lub dwóch autokarów dla zespołu to najprostszy krok do zmniejszenia emisji CO₂ wyjazdu. Jest to nie tylko lepsze dla środowiska, ale też zapobiega opóźnieniom logistycznym całej grupy. ‍
  2. Cyfrowe materiały - przenieś agendy, notatki i wszystkie materiały warsztatowe na urządzenia uczestników. Jeżeli druk to dla Was konieczność, korzystaj z papieru z certyfikatem zrównoważonego rozwoju (FSC) w absolutnie minimalnych nakładach. ‍
  3. Odejście od jednorazowego plastiku - standardem świadomych hoteli stają się ceramiczne kubki, dzbanki i woda w dużych, zbiorczych naczyniach podczas przerw kawowych. Często uczestnicy sami otrzymują wielorazowe butelki z filtrem na czas trwania wyjazdu. ‍
  4. Sezonowy i lokalny catering - zamiast sprowadzać żywność z zewnątrz, postaw na to, co daje region. Oparcie menu o wyroby z lokalnych wędzarni, beskidzkie sery czy świeże warzywa z okolicznych upraw, wspiera sąsiedzkie biznesy i skraca łańcuchy dostaw. ‍
  5. Doświadczenia zamiast tanich gadżetów - odejście od klasycznych toreb upominkowych z pendrive'ami jest bardziej eko, a przy okazji odciąża cały budżet. Te same środki lepiej zainwestować we wspólne wyjście w góry z doświadczonym przewodnikiem lub posadzenie symbolicznego drzewa. ‍
  6. Segregacja w salach roboczych - dobrze przygotowany do obsługi biznesowej obiekt posiada już sprawdzone procedury segregacji. Oznacza to widoczne kosze ułatwiające zarządzanie opadami nawet przy liczbach sięgających setek zaproszonych pracowników.

Green meetings i certyfikaty ESG to rosnący wymóg w politykach zakupowych dużych firm. Wpisanie ich w program eventu to nie tylko odpowiedzialność, ale często i warunek uczestnictwa w przetargu.

Beskidy czy Tatry? Porównanie regionów

Planując wyjazd firmowy w góry, zazwyczaj wybierasz między dwoma regionami. Kiedy w grę wchodzą profesjonalne konferencje, Beskidy i Tatry naturalnie wysuwają się na pierwszy plan. W obu znajdziesz świetną bazę hotelową, jednak każdy z nich ma inny klimat i odpowiada na inne potrzeby zespołów. Zobacz, czym w praktyce różnią się od siebie.

Porównanie warunków eventowych w Beskidach i Tatrach

Kryterium Beskidy (Szczyrk, Wisła) Tatry (Zakopane)
Dojazd z Katowic ok. 1-1,5 godz. ok. 3-3,5 godz.
Dojazd z Krakowa ok. 2-2,5 godz. ok. 2 godz.
Dojazd z Warszawy ok. 4-4,5 godz. ok. 5-5,5 godz.
Klimat miejsca Kameralne otoczenie, które ułatwia skupienie i reset głowy po sesjach. Prestiżowy i żywy. Tętniące życiem miasto i mnóstwo bodźców po wyjściu z sali.
Krajobraz Łagodne, zalesione zbocza, zielone doliny i uspokajający szum potoków. Skaliste szczyty i monumentalne widoki.
Czas po pracy Świetne warunki narciarskie w Szczyrku, trasy rowerowe enduro, relaks w SPA i kuligi z ogniskami. Trekking na znane szczyty, spacery po Krupówkach, odkrywanie zakopiańskiej architektury.
Format spotkań Szkolenia, praca projektowa w mniejszych grupach, wyjazdy zarządów i kameralne konferencje. Duże imprezy integracyjne, huczne gale i głośne premiery dla kilkuset osób.

Dla kogo Beskidy?

To trafiony kierunek, jeśli zależy Ci na szybkim dojeździe ze Śląska, Małopolski czy centrum kraju. Wybierz te strony, gdy Twój zespół ma przed sobą dużo pracy i potrzebuje przestrzeni na wyciszenie. Po spotkaniach łatwo tu o chwilę oddechu - na ośnieżonym stoku, podczas leśnego spaceru czy w gorącym hotelowym SPA, z dala od miejskiego zgiełku.

Dla kogo Tatry?

Zakopane sprawdzi się doskonale, gdy Twoje wydarzenie ma być duże i zaplanowane z prawdziwym rozmachem. Tło majestatycznych gór i rozrywkowa atmosfera Krupówek budują prestiż, którego poszukują organizatorzy masowych zjazdów. To przestrzeń na huczne gale, premiery i wyjazdy integracyjne dla setek osób, gdzie liczą się przede wszystkim mocne wrażenia.

Najczęstsze błędy przy organizacji konferencji w górach

Organizacja konferencji w górach to wyzwanie logistyczne, w którym łatwo o drobne, ale kosztowne błędy. Aby Twój zespół faktycznie odpoczął i zebrał myśli do pracy, warto uniknąć kilku popularnych pułapek. Zobacz, co najczęściej umyka organizatorom podczas przygotowań:

  1. Rezerwacja na ostatnią chwilę - odkładanie decyzji sprawia, że najciekawsze terminy i najbardziej komfortowe sale są już po prostu zajęte. Wcześniejsza rezerwacja daje Ci pełną swobodę - dobierasz przestrzeń dokładnie do potrzeb grupy, a nie bierzesz tego, co akurat zostało wolne. ‍
  2. Zimowy pośpiech - śnieg za oknem buduje świetny klimat, ale górskie drogi zimą często bywają śliskie i odczuwalnie wydłużają podróż. Dodaj do harmonogramu bezpieczny bufor czasu, aby nikt nie wpadał na prelekcję w stresie, prosto z zakorkowanej trasy.
  3. ‍Rozproszenie grupy - kwaterowanie zespołu w kilku osobnych obiektach bardzo szybko wyczerpuje energię uczestników. Nocleg w jednym hotelu pozwala Ci zatrzymać ludzi blisko siebie - zarówno przy porannej kawie, jak i w trakcie swobodnych, wieczornych rozmów. ‍
  4. Złudzenie dużej sali - przestrzeń mieszcząca sto osób w układzie teatralnym, przyjmie zaledwie połowę tej liczby przy stołach w układzie szkolnym lub w podkowę. Zawsze sprawdzaj pojemność dokładnie w takim ustawieniu, w jakim planujesz pracować. ‍
  5. Brak miejsca do pracy w podgrupach - jedna duża aula szybko staje się głośna, jeśli planujesz w niej angażujące burze mózgów. Zadbaj o dostęp do mniejszych pokoi, w których zespoły robocze będą mogły w spokoju zebrać myśli. ‍
  6. Oszczędności na jedzeniu - dobrze skomponowane, sycące lunche i wieczorna kolacja pełna regionalnych smaków potrafią zbudować relacje w zespole równie skutecznie, co dobra merytoryka. ‍
  7. Brak zadaszonej alternatywy - pogoda w górach potrafi zaskoczyć, dlatego zawsze miej przygotowany plan B. Jeśli ulewa nagle pokrzyżuje wyjście na szlak, przeniesienie integracji do ciepłej strefy saun i basenów od razu uratuje sytuację.

Świadomość tych kilku pułapek zdejmuje z Ciebie organizacyjny ciężar. Cały wyjazd toczy się swoim własnym rytmem, a Ty zyskujesz wreszcie przestrzeń, by po prostu spędzić ten czas razem z resztą zespołu.

Gdzie zorganizować konferencję? Obiekty Aries w górach

Trzy hotele, dwa górskie regiony i jedno spójne zaplecze biznesowe. Aries to jedyna sieć w Polsce, która skupia pięciogwiazdkowe obiekty zlokalizowane w sercu Beskidów i u stóp Tatr. Zobacz, jak te poszczególne adresy odpowiadają na Twoje konkretne potrzeby organizacyjne.

Tabela porównawcza 3 hoteli Aries - MICE

Aby ułatwić Ci wybór odpowiedniego miejsca, zebraliśmy kluczowe parametry techniczne i charakterystykę obiektów Aries w jednym zestawieniu.

Kryterium Aries Hotel & SPA Szczyrk Aries Hotel & SPA Wisła Aries Hotel & SPA Zakopane
Region Beskidy Beskidy Tatry
Powierzchnia ok. 450 m² (z restauracją i foyer rośnie do ok. 1000 m² na dwóch piętrach) ok. 105 m² (przeszklona Oranżeria) ok. 305 m²
Sala główna Sala Bankietowa 212 m² (do 240 osób) Oranżeria 105 m² (z opcją podziału na 3 wyciszone strefy) Aspen Room 128 m² (do 144 osób)
Sale dodatkowe Dwie sale modułowe (po 70 m²), VIP Room i Foyer 80 m² Taras w Oranżerii, płynne przejście do przestrzeni restauracji Sale Zakopane 1/2/3 (modułowe), Sala Davos
Gastronomia Restauracja HALKA (5 widelców P100B) POLKA by Magda Gessler (4 widelce P100B) i Greenhouse Aries HALKA (5 widelców P100B), Cukiernia HALKA
Wellness / SPA Aqua Aries: ogromna strefa saun, 13 wanien jacuzzi, basen Kameralne SPA, basen, strefa saun i relaksu Przestrzeń SPA, basen, sauny, autorskie zabiegi
Przestrzeń eventowa Restauracja HALKA, dwupoziomowy FLY BAR z antresolą Greenhouse Aries na klimatyczne kolacje degustacyjne (do 8 osób) Music Loft & Cocktail Room (koncerty dla ponad 300 osób)
Baza noclegowa 124 pokoje (w tym 67 apartamentów), ok. 270 miejsc noclegowych 89 pokoi (w tym 14 apartamentów), 190 miejsc noclegowych 98 pokoi (w tym 28 apartamentów), 193 miejsc noclegowych
Sprawdzi się na: Duże zjazdy i szkolenia; integracje rodzinne Skupione warsztaty, zjazdy zarządu, wyciszone eventy Imponujące premiery, spotkania incentive, gale

Aries Hotel & SPA Zakopane – konferencje pod Tatrami

Zakopane to duży prestiż i ogromne możliwości aranżacji. Planując konferencje w Zakopanem, zyskujesz nie tylko rozpoznawalne tło wysokich gór, ale też profesjonalne zaplecze do pracy. Oprócz modułowych przestrzeni, na miejscu czeka elegancki Aspen Room (128 m²) - świetnie dopasowany do spotkań zarządu czy wizerunkowych premier dla ponad 140 osób. Z kolei mniejsza Sala Davos wyraźnie sprzyja zamkniętym grupom roboczym. Gdy po południu przychodzi czas na rozrywkę, Music Loft & Cocktail Room (Le Scandale) zamienia się w tętniącą życiem strefę eventową.  

Z powodzeniem zorganizujesz tam galę lub koncert na żywo dla ponad 300 gości. Cały pobyt domyka znana w mieście Restauracja HALKA  (5 widelców w plebiscycie Poland 100 Best Restaurants). Autorskie menu szefa kuchni Sławomira Mazura oraz aromatyczne desery Wojciecha Kazanowskiego zamieniają standardową kolację firmową w doświadczenie, które na długo zapada w pamięć pracowników, pokazując im, że ich zaangażowanie zostało docenione. Baza około stu pokoi pod jednym dachem sprawia, że kwaterujesz całą firmę w jednym budynku, a w zatłoczonym Zakopanem stanowi to realną ulgę logistyczną.

Aries Hotel & SPA Szczyrk – centrum konferencyjne w Beskidach

To przestrzeń stworzona do spotkań na dużą skalę. Imponująca Sala Bankietowa oraz mniejsze przestrzenie modułowe sprawiają, że to najbardziej wszechstronne sale konferencyjne w Szczyrku. Kiedy Twój zespół kończy w nich dzień pracy, naturalnym krokiem staje się regeneracja. Aqua Aries oddaje do Twojej dyspozycji największą w Beskidach strefę saun, w której doświadczony saunamistrz dba o głębokie odprężenie grupy po prelekcjach. Zmęczone mięśnie zregenerujecie w jednej z trzynastu wanien jacuzzi lub w zaciszu gabinetów masażu.

Za kulinarną oprawę odpowiada tutaj Restauracja HALKA (wyróżniona 5 widelcami w plebiscycie Poland 100 Best Restaurants). Zespół posmakuje w niej regionalnej kuchni z autorskim sznytem. Po kolacji warto przenieść rozmowy do dwupoziomowego FLY BARU, który otwiera się na restaurację, tworząc przy tym swobodną strefę na integrację.

Aries Hotel & SPA Wisła – kameralność z widokiem na rzekę

Jeśli w agendzie priorytetem jest skupienie, tutejsza atmosfera sprawdzi się znakomicie. Przeszklona Oranżeria otwiera widok wprost na rzekę i leśne zbocza Małej Zapory. To właśnie ta namacalna bliskość natury sprawia, że konferencje w Wiśle nabierają u nas zupełnie innego, spokojnego tempa. Twój zespół pracuje w ciszy, mając zieleń i szum potoku niemal na wyciągnięcie ręki. Smaku takiemu wyjazdowi dodaje Restauracja POLKA by Magda Gessler (4 widelce w plebiscycie Poland 100 Best Restaurants), a prawdziwym kulinarnym zwieńczeniem dnia staje się szklarnia Greenhouse Aries. To tam zaplanujesz prywatną kolację degustacyjną z doborem win dla zarządu. Otoczenie Wisły dodatkowo wycisza umysł, co buduje u uczestników doskonałą przestrzeń do pracy i integracji.

Który obiekt Aries wybierzesz na swój event?

Miejsce, w które zabierzesz zespół, nadaje ton całemu wydarzeniu. W Aries czekają na Ciebie trzy zupełnie różne górskie adresy. Każdy z nich ma swój własny charakter, ale w każdym znajdziesz ten sam standard obsługi, wygodne zaplecze techniczne i przestrzeń, która ułatwia przeprowadzenie spotkania według Twojego planu. Zobacz, który kierunek najlepiej odpowie na Wasze potrzeby.

Aries Hotel & SPA Szczyrk

Przestrzeń stworzona z myślą o rozbudowanych szkoleniach i dużych wydarzeniach. Wybierz ten kierunek, jeśli zależy Ci na imponującej pojemności sal, świetnym dostępie do tras narciarskich i głębokim relaksie w gorącej wodzie Aqua Aries po całym dniu prelekcji.

Aries Hotel & SPA Wisła

Kameralność, wyciszenie i uspokajający szum rzeki niemal pod samymi oknami. To adres, który doskonale sprawdza się podczas zamkniętych narad zarządu, warsztatów koncepcyjnych i spotkań wymagających pełnego skupienia w otoczeniu zieleni.

Aries Hotel & SPA Zakopane

Surowy, tatrzański charakter i prestiż, który robi ogromne wrażenie na uczestnikach. Zaplecze w sercu tętniącego życiem kurortu, przygotowane pod wizerunkowe premiery, duże imprezy integracyjne i uroczyste gale.

Zorganizuj niezapomnianą konferencję w górach!

Pobierz katalog ofertowy hoteli Aries dla firm. Porównaj nasze lokalizacje w Tatrach i Beskidach i wybierz idealną miejsce dla swojego wydarzenia.

Dziękujemy! Katalog MICE wysłaliśmy na podany adres e-mail – sprawdź skrzynkę (również SPAM) w ciągu kilku minut.
Coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie lub napisz do nas: sprzedaz.zakopane@hotelaries.pl
Aries Hotel & Spa Zakopane

Pobierz pełny katalog MICE

Chcesz porównać parametry techniczne i możliwości poszczególnych obiektów? Zebraliśmy ofertę konferencyjną hoteli Aries w jednym dokumencie. Znajdziesz w nim dokładne rzuty i pojemności przestrzeni, gotowe propozycje menu oraz opisy stref relaksu, które czekają na Twój zespół w Beskidach i Tatrach.

Dziękujemy! Katalog MICE wysłaliśmy na podany adres e-mail – sprawdź skrzynkę (również SPAM) w ciągu kilku minut.
Coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie lub napisz do nas: sprzedaz.zakopane@hotelaries.pl

Sekcja pytań i odpowiedzi (FAQ) – konferencje w górach

Ile kosztuje konferencja w górach?

Całkowity budżet zależy od terminu, menu i wybranych aktywności pobocznych. Średni koszt pobytu jednej osoby w standardzie pięciu gwiazdek to zazwyczaj od 500 do 1000 zł dziennie. Najbardziej przystępne stawki i największą swobodę w doborze sal znajdziesz w miesiącach wczesnowiosennych (marzec–maj) oraz w listopadzie.

Jaka sala jest potrzebna dla 100 osób?

Metraż mocno zależy od ułożenia stołów. W układzie teatralnym (same krzesła) wystarczy przestrzeń o wielkości około 100-120 m². Jeśli jednak planujesz warsztaty w układzie szkolnym lub w podkowę, będziesz potrzebować sali o niemal dwukrotnie większej powierzchni, jak na przykład Sala Bankietowa w Szczyrku (212 m²) czy Aspen Room w Zakopanem (128 m²).

Beskidy czy Tatry na event firmowy?

Wybierz Beskidy (Szczyrk, Wisłę), jeśli priorytetem jest merytoryczne skupienie, cisza do pracy w podgrupach oraz szybki dojazd z południa i centrum kraju. Tatry i Zakopane to z kolei kierunek dla Ciebie, gdy zależy Ci na prestiżowej lokalizacji i szukasz efektownego tła pod duże premiery, zjazdy czy głośne gale.

Czy zimą da się zorganizować konferencję w górach?

Zdecydowanie tak! To świetny czas na wyjazdy połączone z jazdą na nartach czy wieczornymi kuligami z ogniskiem. Pamiętaj jednak o dołożeniu do planu bezpiecznego marginesu czasowego na trudniejsze, zimowe dojazdy i zadbaj o rezerwację dużo wcześniej, bo w sezonie narciarskim i świątecznym obiekty są mocno oblegane.

Ile osób pomieści sala w układzie teatralnym?

Układ kinowy maksymalizuje dostępną przestrzeń. Przyjmuje się, że na jedną osobę powinno przypadać około 1,5-2 m². W obiektach Aries największa Sala Bankietowa w Szczyrku ugości do 240 osób, zakopiański Aspen Room do 144 uczestników, a widokowa Oranżeria w Wiśle - 105 osób.

Z jakim wyprzedzeniem rezerwować salę konferencyjną w górach?

Bezpieczny margines to od 6 do 9 miesięcy. Jeśli jednak interesuje Cię termin w ścisłym szczycie zimowym (grudniowe wigilie firmowe, styczeń) lub w okresie złotej jesieni, poszukiwania warto zacząć z rocznym wyprzedzeniem. Zyskasz wtedy pełną gwarancję kwaterunku dla całego zespołu pod jednym dachem.

Jak dojechać na konferencję w Beskidy?

Infrastruktura drogowa wokół Beskidów niesamowicie ułatwia podróż. Autostrada A1 i drogi ekspresowe S1 oraz S52 sprawiają, że dojazd z Katowic do Szczyrku czy Wisły zajmuje zaledwie godzinę do półtorej. Z Krakowa dojedziesz na miejsce w około dwie godziny, a trasa z Warszawy zamknie się w zaledwie czterech.

Jak dojechać na konferencję w Tatry?

Główną arterią prowadzącą pod Tatry jest trasa S7 (Zakopianka). Jej nowe odcinki wyraźnie przyspieszyły przejazd. Podróż z Krakowa to obecnie około dwie godziny za kółkiem. Dojazd z Katowic zajmuje 3-3,5 godziny, natomiast uczestnicy ze stolicy pokonają tę trasę w 5 do 5,5 godzin.

Czy hotel konferencyjny w górach zapewnia technikę AV?

Tak, w profesjonalnych obiektach odpowiednie wyposażenie masz w standardzie. Do Twojej dyspozycji oddane zostaje stabilne nagłośnienie, mikrofony, rzutniki z wyraźnym obrazem i sieć Wi-Fi przystosowana do obsługi wielu urządzeń naraz. Zawsze warto też dopytać o pomoc techniczną na miejscu, która ściągnie z Ciebie stres związany z ewentualnymi usterkami.

Czy można zorganizować ekologiczną konferencję w górach?

Oczywiście. ESG to dziś bardzo ważny element eventów. Z łatwością zorganizujesz odpowiedzialne spotkanie, rezygnując z drukowanych agend na rzecz materiałów cyfrowych, zastępując dojazdy autami jednym wspólnym autokarem oraz wybierając catering oparty na produktach od lokalnych gospodarzy. Zamiast paczki z tanimi gadżetami, zafunduj uczestnikom wyjście z przewodnikiem na górski szlak.